TARGI W MESYKU

Meksyk znajduje się na 64 miejscu wśród 125 państw sklasyfikowanych pod względem konkurencyjności infrastrukturalnej. Najważniejszy udział w tworzeniu PKB Meksyku w 2009 r. miały: 61,3% handel i usługi, 34,5% przemysł i 4,1% rolnictwo i rybołówstwo. W 2009 r. produkcja przemysłowa, która obejmuje przemysł wytwórczy, wydobywczy, sektor wytwarzania i zaopatrywania w energię elektryczną, gaz i wodę oraz sektor budowlano-montażowy, wytworzyła 34,5% PKB.


Meksyk ma bogate złoża surowców naturalnych, z których tylko 20% jest obecnie wykorzystywanych. Kraj ten jest wiodącym producentem m.in. cynku, miedzi i srebra. Meksyk jest także ważnym producentem ropy naftowej (7. miejsce na świecie w 2009 r.).

W 1997 r. Meksyk podpisał Umowę o Stowarzyszeniu Gospodarczym, Koordynacji Politycznej i Współpracy z Unią Europejską, której część stanowi układ o wolnym handlu. Od momentu wejścia w życie Umowy w 2000 r. wartość wymiany handlowej pomiędzy stronami wzrosła o blisko 90%. W latach 2004-2008 średni wzrost wymiany handlowej Meksyku z Unią Europejską wynosił 19%. W 2008 r. Meksyk zajmował 20 miejsce wśród partnerów handlowych UE.

Ogólny kształt polsko-meksykańskim stosunkom gospodarczym i handlowym nadaje umowa o wolnym handlu Meksyk-UE, która weszła w życie w 2000 r. Dodatkowo, między Polską a Meksykiem podpisano następujące umowy z zakresu relacji gospodarczych:

  • Konwencja między Rządem RP a Rządem Meksykańskich Stanów Zjednoczonych w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobieganiu uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu z 30 listopada 1998 r.
  • Umowa o współpracy w dziedzinie nauki i techniki między Rządem RP a Rządem Meksykańskich Stanów Zjednoczonych z 30 listopada 1998 r.
  • Umowa między Rządem RP a Rządem Meksykańskich Stanów Zjednoczonych o współpracy w dziedzinie turystyki z 14 maja 2004 r.

Celem umowy o współpracy w dziedzinie nauki i techniki jest wsparcie, rozwój i ułatwienie wspólnych działań badawczo-rozwojowych w dziedzinach nauki i technologii. Umowa przewiduje m.in. współpracę między centrami badawczymi a instytutami badań i technologii, wspólną realizację projektów w obszarach wspólnych zainteresowań, organizację wizyt i wymianę naukowców, szkoleń naukowych, wspólne prowadzenie badań, organizację seminariów, konferencji, sympozjów i warsztatów naukowych oraz wymianę doświadczeń i opracowań na temat najlepszych praktyk w zakresie polityki naukowo-technologicznej.


Informacje pochodzą ze strony internetowej MSZ www.msz.gov.pl

Jeżeli Państwo lub Państwa firma jest zainteresowana współpracą z Meksykiem, a może już utrzymuje kontakty handlowe, czy też chcieliby Państwo połączyć przyjemne z pożytecznym i spędzić wakacje w tym słonecznym kraju odwiedzając jednocześnie targi wystawiennicze organizowane dla wielu branż, z przyjemnością pomożemy Państwu zorganizować  pobyt w Meksyku!
Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych wydarzeń w roku 2011.

Jeżeli Państwo lub Państwa firma jest zainteresowana współpracą z Meksykiem, a może już utrzymuje kontakty handlowe, czy też chcieliby Państwo połączyć przyjemne z pożytecznym i spędzić wakacje w tym słonecznym kraju odwiedzając jednocześnie targi wystawiennicze organizowane dla wielu branż, z przyjemnością pomożemy Państwu zorganizować  pobyt w Meksyku!
Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych wydarzeń w roku 2011.

Targi W Meksyku W Roku 2011

EXPO JOYA 2010

25-27 stycznia 2011, Miasto Meksyk
TARGI BIŻUTERII


www.decoestylo.com.mx

EXPO MUEBLE INTERNACIONAL INVIERNO

9 - 12 luty 2011 , Guadalajara - Jalisco – México
MIĘDZYNARODOWE TARGI PRZEMYSŁU MEBLOWEGO


www.expo-guadalajara.com

NANO BIO MÉDICA

21-22 luty 2011, Miasto Meksyk
TARGI BIOMEDYCZNE


www.nanobiomedica.com

TECMA 2011

8-11 marca 2011, Miasto Meksyk
TECHNOLOGIE, USŁUGI I SPRZĘT DLA PRZEMYSŁU WYTWÓRCZEGO


www.tecma.org.mx

MEDICAL CONGRESS OF BICENTENARY 1810-2010, DIABETES, OBESITY, NUTRITION, CARDIOMETABOLIC
RISK & DFC

16-17 kwiecień 2011, Miasto Meksyk
KONGRES MEDYCZNY NT. OTYŁOŚCI, CUKRZYCY, ŻYWIENIA I PROBLEMÓW KARDIOLOGICZNYCH


www.expocumbremundial.com.mx

EXPODENTAL AMIC 2010

28 kwiecień-2  maj 2011, miasto Meksyk
TARGI SPRZĘTU DENTYSTYCZNEGO


www.amicdental.com.mx

METALFORM MEXICO

11-13 maja 2011, Monterrey
TARGI PRZEMYSŁU HUTNICZEGO I METALOWEGO


www.metalform.com/mexico

CONGRESO INTERNACIONAL MUNDO CONTACT DE CONVERGENCIA TECNOLÓGICA

24-25 maj 2011, Miasto Meksyk
KONGRES TECHNOLOGICZNY


www.mundo-contact.com

EXPO ELÉCTRICA INTERNACIONAL

1-3 czerwca, 2011, Miasto Meksyk
TARGI ELEKTRYCZNE


www.expoelectrica.com.mx

EXPO CONSTRUCCIÓN CMIC OAXACA

15-17 lipca 2011, Oaxaca de Juárez - Oaxaca – México
TARGI BUDOWLANE


www.expocmicoaxaca2011.com.mx

FERIA INTERNACIONAL DE COMPUTO Y ELECTRÓNICA

4-8 sierpnia 2011, Miasto Meksyk
TARGI SPRZETU ELEKTRONICZNEGO


www.feria.com.mx


Do współpracy zachęcamy nie tylko polskie przedsiębiorstwa, ale też firmy konsultingowe. Możemy się pochwalić doświadczeniem i sukcesami także w tej dziedzinie.. Z naszych usług skorzystali m. in. firma Polam Trading, Polmos Sieradz, Firmy Meblowe raz liderzy polskiego rynku monopolowego. W naszej ofercie poza organizacją targów, udziału w nich polskich firm, znajdują się również inne usługi, pomocne polskim firmom w ekspansji na rynki Meksyku, USA i Kanady, między innymi:
kojarzenie partnerów gospodarczych, doradztwo gospodarcze, oraz badania rynku, marketing i promocja. Nasze osiągnięcia potwierdzone są rekomendacjami naszych Klientów. Między innymi dzięki naszemu wsparciu dla Misji Gospodarczej producentów napojów alkoholowych z Polski pojawiło się kilka znanych polskich wódek na meksykańskim rynku.
Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta, prosimy o KONTAKT.